Vanaf deze week zullen wij regelmatig producten onder de aandacht brengen die iedereen wel eens eet. Wij zullen dan kort en krachtig vertellen waar het product van gemaakt wordt of vandaan komt en wat er zo goed of minder goed aan is. Het gaat erom dat je meer te weten kom over voeding. Want voeding is voor iedereen maar zeker voor een voetballer zoals jij, die prof wilt worden, heel erg belangrijk.
Vandaag als eerste: Frites of patat

Iedereen eet weleens een patatje. Vooral na de wedstrijd is het bijvoorbeeld erg lekker om een frietje te scoren. Wat weet jij eigenlijk van patat?

Aardappelen
Patat wordt gemaakt uit aardappelen. Onze partner FEBO bijvoorbeeld, gebruikt de beste Zeeuwse bintjes. Speciaal voor FEBO gemaakt. Aardappelen bestaan uit zetmeel (koolhydraten) en vitamine C. Koolhydraten zijn zeg maar de brandstof om te kunnen bewegen. Vitamine C is vooral belangrijk voor je weerstand zodat je niet snel ziek wordt.

De aardappelen worden in reepjes gesneden. Deze reepjes worden gebakken in frituurvet of olie. Tijdens het frituren komt er frituurvet of olie in de patat terecht. Vooral frituurvet levert veel calorieën. FEBO gebruikt daarom bijvoorbeeld alleen maar olie.

Ongezond
Patat kan ongezond zijn, omdat:
Je er dik van kunt worden wanneer je het vaak eet;
Je met patat soms veel verzadigd vet binnenkrijgt. Dat vet is slecht voor je hart en bloedvaten.

Dik worden
Krijg je met eten en drinken meer calorieën binnen dan je verbruikt, dan word je dikker. Als je echt te zwaar bent, heb je een grotere kans om sommige ziektes te krijgen. Bijvoorbeeld diabetes, ook wel ‘suikerziekte’. Kortom, een pataje eten mag best als je maar zorgt dat je veel beweegt en sport waardoor je meer calorieën verbruikt dan dat je binnenkrijgt.